Doğanbey Toki ve Tower Plaza Yıkılıyor Mu?

Bursa Doğanbey Toki Konutları

Projesi, yapımı ve yaşamı tartışmalara sebep olan Doğanbey Toki Konutları ve yıllardır atıl durumda olan Tower Plaza Yıkılıyor Mu?

Bursalıları ikiye bölen Doğanbey Toki Konutları için Belediye Başkanı Alinur Aktaş, insanları mağdur etmeden bu işleri ortak akıl ile hareket ederek çözeceğinden bahsetti.

Tower Plaza konusunda ise inşaallah minisini yapacağız diyen Başkan Alinur Aktaş, Bursalıların kafasında ki soru işaretlerini bir nebze olsun gidermiş oldu.

Peki şimdi ise halkın kafasında bir soru işareti daha var, harcanan bu kadar paranın hesabı ne olacak?

Daha önce Büyükşehir Belediye Bülteninde yer alan bilgiye göre Toki, Doğanbey için 322 Trilyon ( 322 Milyon ) Türk Lirası para harcadı. Bu bölge de kazanan hak sahipleri olduğunu, eğer bir rant varsa bu rant yer sahiplerinin hakkı olduğu dile getirilmişti.

Doğanbey Toki deki çözüm nasıl olacak henüz bilinmiyor ama soru işaretlerinin ardı arkası kesilmiyor, 2729 adet konutun inşa edildiği bölgede yaşayanlara tekrar kira yardımı yapılacak mı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dikey mimariye karşı olduğu yatay mimarinin olmasını talep ettiği ve bir zamanlar, yatay mimarinin Bursa Ovasını bitirdiği düşünceleri kafaları daha da karıştırıyor.

Evet Doğanbey bölgesi Bursa’nın merkezinde en gözde yerde, sahip olduğu ulaşım avantajları ve Bursa’nın kalbine adım mesafesinde olması bu bölgede yaşayanlar için en ayrıcalıklı özellikti. Peki bundan sonrası ne olacak, gelişmeleri takip edeceğiz.

Aynı şekilde Tower Plaza, açıldığında dönme dolap restaurantı olan ve plaza kelimesini Bursa’ya ilk getiren yapı olan Tower Plaza, imar barışı sonrasında bilindik bir satış sitesinde 50 Milyon Dolar gibi bir ücretle satılığa çıkmıştı. Yıllardır atıl durumda olan Tower Plaza’nın geleceği merakla bekleniyor.

https://www.bursa.bel.tr/doganbey-yeni-cazibe-alani/haber/11119/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir