Bursa Aralık 2018 Kültür Sanat Etkinlikleri

#Tiyatrolar / Aralık Ayı Tiyatro Programı 

ÜÇKAĞITÇI

Orhan Kemal tarafından yazılan ve Ersan Uysal tarafından oyunlaştırılan ÜÇKAĞITÇI oyununda Kudret Yanardağ isimli sahtekar, hayatını “üçkağıtçılık” üzerine kurgulamıştır. Gittiği yerlere kendisini müfettiş olarak tanıtarak otelciden lokantacıya, mülki idareciden kadınlara, karşısına çıkan herkesi başarıyla dolandırmaktadır.

Ali Volkan Çetinkaya’nın Kudret karakterini oynadığı müzikli, danslı, eşsiz bir komedi olan Üçkağıtçı oyunu 2 perde ve 2 saat 30 dakikadır.

Sahne Günleri : 1 Aralık 2018 Cumartesi – Ahmet Vefik Paşa Sahnesi

AKİDE ŞEKERİ

Ali Meriç’in yazdığı Cenk Turan’ın yönettiği Akide Şekeri, Güzeller güzeli Akide ev ararken hayatının aşkını bulur. Geleneksel Türk Tiyatrosunun vazgeçilmez motifi olan ortaoyunu türündeki oyun seyirciyi Kavuklu, Pişekar, Külhanbeyi ve Arap Bacı gibi renkli karakterlerle buluşturuyor.

Ceren Kayış’ın Akide karakterini canlandırdığı sazlı sözlü eski İstanbul komedisi Akide Şekeri oyunu 1 perde ve 1 saat 25 dakikadır.

Sahne Günleri : 4-5-6-7-8 Aralık 2018 – Ahmet Vefik Paşa Sahnesi

YALAN MAKİNASI

Vassiliy Sigarev’in yazdığı Murat Ozan’ın yönettiği Yalan Makinası, Eli Maşalı bir kadın olan Nadya, bezgin ve unutkan kocası Boris’in maaşını sakladığı yeri hatırlaması için gazetede gördüğü ilan üzerine eve bir hipnozcu çağırır. Ve ortalık karışır…

Halil Balkanlar’ın Boris karakterini canlandırdığı muhteşem bir komedi olan Yalan Makinası 2 perde ve 1 saat 30 dakikadır.

Sahne Günleri :

1-27-28-29 Aralık 2018 – Feraizcizade Oda Tiyatrosu

11-12-13-14-15 Aralık 2018 – Ahmet Vefik Paşa Sahnesi

BARBARA’NIN DOĞUMU

Duygu Ergun’un yazdığı Ece Okay’ın yönettiği Barbara’nın Doğumu, Bir Alman askeriyle bir Polonyalı kadının aşkından doğan Barbara’nın, işgal ve savaş sonrası yalnızlık, yoksulluk ve umutsuzlukla çevrelenmiş dünyasında bir yaşam kurma çabası.

Ege Seçkiner’in Barbara karakterini canlandırdığı Barbara’nın Doğumu 2 perde ve 1 saat 30 dakikadır.

Sahne Günleri : 18-19-20-21-22 Aralık 2018 – Ahmet Vefik Paşa Sahnesi

BİR İNCE SIZI NİSAN 1915

Tufan Gündüz’ün yazdığı Adnan Erbaş’ın yönettiği Bir İnce Sızı Nisan 1915, Yakın tarihimizin en çalkantılı günleri, 1915 yılının Nisan Ayı… Bir tarafta Çanakkale cephesi, bir tarafta Ermeni meselesi… Anadolu’da isyanların gölgesinde imkansız aşklar, dağılan aileler, Gelibolu’da siperlerin ardında ibret verici dostluklar, dram dolu hikayeler.

Kalabalık bir oyuncu kadrosu bulunan Bir İnce Sızı Nisan 1915 2 perdeden sahnelenmektedir.

Sahne Günleri : Prömiyer 25 Aralık 2018

26-27-28-29 Aralık 2018 – Ahmet Vefik Paşa Sahnesi

KÖPRÜDEKİ ADAM

Guy Foissy tarafından yazılan Ezgi Yentürk tarafından yönetilen Köprüdeki Adam, İnsanoğlunun içindeki öz nereye gizlenmiştir. Neden bize ait olanı bulmak bu denli zor hale gelmiştir. Hayat – ölüm dengesinde farkında olmanın yolu nereden geçer. Modernitenin getirdiği ağırlık yaşamlarımızın tüm katmanlarında kendini vahşice hissettirirken, etik değerlerimiz gitgide görünmez hale gelmekte. Bu hikaye sadece bir gazeteci ve sıradan bir adam arasında geçmiyor. İnsana ait olan öz ile onu kuşatarak görünmez hale getiren tüm yanılgılar arasında geçiyor.

Kemal Okur, Serap Uluyol Karanfilci ve Salih Cem Şener’in oynadığı Köprüdeki Adam 1 perde ve 50 dakikadır.

Sahne Günleri : 6-7-8-13-14-15 Aralık 2018 – Feraizcizade Oda Tiyatrosu

KAPILAR

Neda Nejdana’nın yazdığı Senem Cevher’in yönettiği Kapılar, Yaşamla ölümün, geçmişle geleceğin birbirine karıştığı soğuk bir oda… Belirsiz bir gücün iki parmağı arasına sıkışmış, birbirine hiç benzemeyen iki kadın… Morgda kapalı kalan Natalie ve Victoria’nın eğlenceli ölüm-kalım mücadelesi…

Nazlı Ceren Argon ve Süheyla Elbaş Zeybek’in oynadığı soluk kesici bir kara mizah örneği olan Kapılar 1 perde ve 55 dakikadır.

Sahne Günleri : 20-21-22 Aralık 2018 – Feraizcizade Oda Tiyatrosu

SİNCO AKILLI SİNCAP – ÇOCUK OYUNU

Kamil Atliman’ın yazdığı Mine Çerçi’nin yönettiği çocuk oyunu olan Sinco Akıllı Sincap, Ormanların yok olmasıyla ekosistemin dengesi bozulur, hayvanlar evsiz ve aç kalmaya başlar. Akıllı Sincap Sinco da evsiz kalan hayvanlardan biridir. Yiyecek bulmak için orman kıyısında yaşayan bir eve girer. Ev sahibi Sinco’yu evden yollamanın çaresini arar ve kiralık avcı Kalkaço’yu görevlendirir. Bakalım ev sahibi, yiyeceklerini alıp saklayan bu tatlı kemirgen Sinco’yu evden kovabilecek mi?

Sıdıka Derya Gümral’ın Sinco karakterini canlandırdığı çocuk oyunu Akıllı Sincap Sinco, 1 perde ve 40 dakikadır.

Sahne Günleri : 2-4-9-16-18 Aralık 2018 – Ahmet Vefik Paşa Sahnesi

KÜÇÜK KARA BALIK – ÇOCUK OYUNU

Samed Behrengi’nin yazdığı Nilbanu Engindeniz’in yönettiği Küçük Kara Balık, yaşamın sadece küçücük bir derenin dar sınırlarından ibaret olmadığını düşünür. Farklı dünyalar, değişik yaşamlar tanımak ve özgürce yaşamak ister. Annesi ile küçük bir derede yaşayan Küçük Kara Balık, bu derenin dar sınırlarından kurtularak, dünyada neler olup bittiğini ve başka canlıların varlığını da araştırmak istemektedir. Bilgili arkadaşı Sümüklü Böcek’in de desteğiyle, annesinden izin alarak ve böylece sınırlarını zorlayarak yeni dünyalara doğru bir yolculuğa çıkar. Bu yolculuğu sırasında bir sürü maceraya atılır ve yaşam hakkında pek çok şey öğrenir. Nehirleri, denizleri, büyük diyarları ve birbirinden farklı canlıları keşfederek maceradan maceraya doğru atılır.

Kalabalık oyuncu kadrosu olan Küçük Kara Balık 1 perde ve 40 dakikadır.

Sahne Günleri : 30 Aralık 2018 – Ahmet Vefik Paşa Sahnesi

#KONSERLER / Aralık Ayı Konser Programı 

Levent Yüksel Konseri – 1 Aralık Cumartesi – Jolly Joker Bursa – Saat 22:00

Bülent Ersoy Konseri – 7 Aralık Cuma – Jolly Joker Bursa – Saat 22:00

Ceylan Ertem Konseri – 8 Aralık Cumartesi – Jolly Joker Bursa – Saat 22:00

Aslı Zen Konseri – 9 Aralık Pazar – Jolly Joker Bursa – Saat 22:00

Tan Taşçı Konseri – 14 Aralık Cuma – Jolly Joker Bursa – Saat 22:00

Demet Akalın Konseri – 15 Aralık Cumartesi – Jolly Joker Bursa – Saat 22:00

Yaşar Konseri – 21 Aralık Cuma – Jolly Joker Bursa – Saat 22:00

Koray Avcı Konseri – 28 Aralık Cuma – Jolly Joker Bursa – Saat 22:00

Cem Adrian Konseri – 29 Aralık Cumartesi – Jolly Joker Bursa – Saat 22:00

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir